E-Kitap E-kitap / E-book Nedir? Nasıl Okunur?/E-Book Konuya Nasıl eklenir ?

'E-Book Download - E-Kitap İndir' forumunda Vesaire tarafından 9 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

 1. Vesaire

  Katılım:
  13 Ekim 2015
  Mesaj:
  23,354
  Medya Galerisi:
  1,059
  Albümler:
  33
  Alınan Beğeniler:
  5,087
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muamma
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙuℓ
  Web Sitesi:
  E-kitap / E-book nedir? Nasıl Okunur?

  Bu kısa makale ekitap-ebook nedir nasıl okunura yanıt buluyor.
  E-kitap, elektronik ortamda yayınlanmış ya da elektronik ortama aktarılmış ve bu ortamda kullanılan çeşitli protokoller ve yazılımlar ile bunları kullanan bilgisayarlar sayesinde izlenebilen metin, resim, film ve sesleri barındıran bir medya formatıdır.
  Okunabilen ifadesi yerine izlenebilen denilmesinin en önemli nedeni ise, bu kitaplarda sadece resim ve metin bulunmaması, yayının amacına yönelik olarak içinde film, animasyon ve ses gibi çoklu ortam materyallerine de rastlanabilmesidir. E-kitaplar düz metin şeklinde olabildikleri gibi, elektronik ortamda kitap okumayı kolaylaştırıcı yardımcı yazılımların görüntüleyebileceği farklı formatlarda kullanıma sunulmuş olabilirler.Aslında e-kitaplar internet üzerinden download edebileceğimiz (kişisel bilgisayarlarımıza aktarabileceğimiz) birer dosyadır. Çeşitli yardımcı programları kullanarak bilgisayarınızda e-kitapları okuyabilirsiniz. Hatta bilgisayarınız yardımı ile e-kitaplar da oluşturabilirsiniz.

  E-kitap/E-book nasıl okunur ?


  E-kitaplarda en çok kullanılan dosya uzantısı pdf`dir.

  PDF uzantılı dosyaları okumak

  Pdf uzantılı elektronik kitaplar Adobe Acrobat Reader programı yardımı ile okunabilir. Bu programı Linkleri Görebilmek İçin Forumumu'za Üye olmalısınız. sitesinden download edip, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. PDF dökümanlar çok geniş bir kullanıcı kitlesi olması nedeniyle tercih edilmektedir . Sitemizde de çoğu e-book pdf biçimindedir.

  Dipnot : E-kitaplar genellikle sıkıştırılarak size sunulur. Bunları açmak için winrar programının bilgisayarınızda kurulu olması gerekir.
   
  KiM bunu beğendi.
 2. 2006 Bayan Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2016
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  uye olmanız gerekmektedir.
   
  aysegul ve Vesaire bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş