Forum Kullanımı Forum Nedir? Forum Sitesi Nedir?

'Forum Kullanımı' forumunda Vesaire tarafından 27 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Vesaire

  Katılım:
  13 Ekim 2015
  Mesaj:
  23,354
  Medya Galerisi:
  1,059
  Albümler:
  33
  Alınan Beğeniler:
  5,086
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muamma
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙuℓ
  Web Sitesi:
  İnsanların sanal dünyada bir araya gelerek bilgilerini, tecrübelerini, doğrularını, yanlışlarını, hatalarını, eksiklerinive aklınıza gelebilecek her konuda topic(konu) ve yorum yazarak paylaştığı yazların bütünüdür.
  Diğer bir deyişle forum sanal dünyanın sosyalleşmiş siteleridir. Günümüz forumlarında insanlar bir araya gelerek sanal etkinlikler dışında bir çok konuda etkinlikler düzenlemektedirler. Bunların başında;

  Webmaster forumlarında bulunan üyeler 1. sırayı alıyor. Üyeler bir araya gelerek seminerler, kurumlara yardım, alış - veriş, tatil, eğlence gibi çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

  2. sırayı Fan clup forumları almaktadır. Fan clup forumları sanatçıların, ünlülerin, takım veya çeşitli düşünceler üzerine tek konuda hizmet eder. Sanatçılar veya ünlüler üzerine açılmış forumlarda insanlar bir araya gelerek konserlere ve eğlence ortamlarında etkinlikler düzenlemektedirler.
  Daha sonrasında genel paylaşım forumlarında bulunan insanlar bir araya gelerek çeşitli eğlenceler ve aktiviteler düzenlemektedirler. Genel forumlarda insanlar bir araya gelerek ihtiyacı olan okullara kalem, kitap, defter gibi araç gereçler biriktirerek yardım etmektedir.
  Peki forumlarda daha daha neler bulunmakta onlara bir göz atalım!

  Full programlar ve etkinleştirme kodları forum sitelerinde;

  Günümüz sanal dünyasında bilgisayar üzerine yazılmış binlerce program bulunmaktadır. Bu programların çoğu ücretli olarak dağıtılmaktadır. Ülkemiz insanlarının maddi durumu bu programların her birine binlerce tl ücret ödeyerek sahip olması imkansız. Forum sitelerinde ücretli programların full sürümlerine hiç bir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Bu şekilde program indirmek ve ücret ödemeden lisans almak yasal değildir. Sorumluluk size aittir.

  Bilgisayar sorunları ve çözümleri forum sitelerinde;

  Bilgisayarınızda oluşan problemlerden dolayı sık sık bilgisayar tamiri yapan servislere gidersiniz ve bir süre sonra bu durum çok sıkıcı olmaya başlar. Bilgisayarınızda oluşan hataların isimlerini google arama motorunda arattıgınız zaman karşınıza öncelikli olarak forum siteleri gelecektir. Bir çok forum sitesinden bilgisayarınızda oluşan hataların çözümlerini bulabilir bilgisayarcılara ufak tefek sorunlar için hem para vermemiş hemde zaman kaybetmemiş olursunuz. Bunların yanı sıra donanım forumlarımda(örn; donanımhaber) bilgisayar almadan önce alacagınız bilgisayar ve özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir daha olumlu kararlar verebilirsiniz.

  Siyaset meydanı ve politika forum sitelerinde;

  Ülkenin durumu hakkında yazılar, siyaset içerikli konular, sevdiginiz politikacıyı desteklemek, partiler hakkında haber ve yorumlar, siyasi video, mitingler ve daha fazlası genel veya siyasi içerikli forumlarda bulabilirsiniz.

  Eğitim-Öğretim öğretmenler öğrenciler okullar üniversiteler forum sitelerinde;

  Okullar hakkında geniş bilgiler bulabilirsiniz. Öğrenciler ödevlerini forum sitelerinin ödev arşivi bölümlerinden temin edebilir. Öğretmenlere özel açılmış olan forumlarda öğretmenler bir araya gelip etkinlikler düzenleyebilir veya bilgi alış verişinde bulunabilirler.

  Memurlar kamu çalışanları forum sitelerimde;

  Memurlar.net gibi kamuda çalışan tüm personellere özel açılmış forumlarda memurlar ile ilgili son dakika haberlerine ve paylaşımlara katılabilirsiniz.

  Oyun indir doya doya oyna forum sitelerinde;

  Forum sitelerinden bilgisayar ve playstation oyunlarının full versiyonlarına ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

  Güncel ve son dakika haberleri forum sitelerinde;

  Dünyadan ve ülkemizde gelişen son dakika haberlerini forumlardan yararlanlanarak okuyabilirsiniz.

  Bilim ve teknoloji forum sitelerinde;

  Bilim dünyasına ait son gelişmeler, teknoloji dünyasından ürünler tanıtımlar ve detaylı bilgilere forum sitelerinin bilim ve tekonoli bölümlerinden faydalanabilirsiniz.
  Ve daha fazlası aradıgınız herşey Türkiye’de Forum sitelerinde; aradığınız şey her ne ise forum sitelerinden bulabilirsiniz. Sizin ihtiyaçlarınızı sizin gibi düşünen insanlar forumlarda paylaşıyor. Aradıgınız içerik yok mu? forum sitesine konu açıp aradıgın şey hakkında yardım alabilir ve sonuca ulaşırsınız.

  Forum sitelerinin en güzel özelligi insanların bir araya gelip ücret karşılıgı beklemeden bilgi alış verişinde bulunmasıdır.
   
  KiM bunu beğendi.
 2. Vesaire

  Katılım:
  13 Ekim 2015
  Mesaj:
  23,354
  Medya Galerisi:
  1,059
  Albümler:
  33
  Alınan Beğeniler:
  5,086
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muamma
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙuℓ
  Web Sitesi:
  uye olmanız gerekmektedir.
   
  KiM bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş