MK - Duyuru İnternetten Yapılan Paylaşımlar Hakkında Duyuru

'Duyurular - Kurallar' forumunda Vesaire tarafından 16 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Vesaire

  Katılım:
  13 Ekim 2015
  Mesaj:
  23,354
  Medya Galerisi:
  1,059
  Albümler:
  33
  Alınan Beğeniler:
  5,085
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muamma
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙuℓ
  Web Sitesi:
  İnternetten Yapılan Paylaşımlar Hakkında Duyuru


  İnternetten bir şekilde film yada müzik indirmenin yasalarımızda suç olarak değeri yoktur. (bugün itibari ile) Fakat internette, bu gibi şeyleri paylaşmak suç olarak nitelendirilir. Forumlarda yada sosyal medya ortamlarında bu gibi film yada müzikleri paylaşmak sizi suçlu durumuna getirebilir. Bu nedenle paylaştığınız şeyin haklarının kısıtlı olup olmadığından, ücretli yayınlanıp yayınlanmadığından emin olmanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz gerekmektedir. Aksi bir durumda, başınızı ağrıtacak olaylarla karşı karşıya gelmeniz muhtemeldir.
  Bu gibi durumlar, ilgili birimler tarafından internette her gün takip edilmektedir. Yasalara aykırı bir durum göze çarptığında, cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunarak bu sitelerin kapatılması veya kişilerin cezaya çarptırılması gibi hükümlere başvurulması sağlanabilir.

  Forumlarda yada sosyal medya platformlarında bu gibi paylaşması yasak dosyaları yada videoları paylaştığınızda, IP numaranızdan hareket edilerek bilgilerinize kolayca ulaşılabileceğinden böyle bir işe kalkışmadan önce dikkatlice düşünmeniz gerekmektedir.

  Soruşturmaların sonucunda, kişinin bu gibi işlere bulaştığı kanıtlanır, bilgisayarında da kanıtlara rastlanırsa 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

  Daha önce bu suçtan dolayı herhangi bir cezaya çarptırılmamış, bu işi ilk defa yapan kişiler için yasamızda özel maddeler bulunmaktadır. Kişinin bu işi ilk defa yada yanlışlıkla yaptığı düşünülerek cezada indirime yada cezanın verilmemesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra kişi eğer suçu ilk defa işliyorsa, iki yıllık ceza para cezasına dönüştürülebilmektedir.

  Bu gibi işlere girmeyi düşünüyorsanız birkez daha düşünmenizi öneririm.

  Bu nedenle sitemizde film yüklemek, Video Klip yüklemek kesinlikle yasaktır. Ayrıca arkadaşlar yaptığınız konuların google da üst sıralara çıkmasını istiyorsanız etiket bulutu eklemeniz, açtığınız konuya resim eklemeniz gerekmektedir.

  Mutlulukenti.com
   
  Son düzenleme: 22 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş