Forum Kullanımı Mutlulukkenti.com Kullanımı

'Forum Kullanımı' forumunda Vesaire tarafından 15 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Vesaire

  Katılım:
  13 Ekim 2015
  Mesaj:
  23,352
  Medya Galerisi:
  1,059
  Albümler:
  33
  Alınan Beğeniler:
  5,000
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muamma
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙuℓ
  Web Sitesi:
  Mutlulukkenti.com Kullanımı


  Mutlulukkenti.com
  üzerinde yapılan bazı yanlışlar bulunuyor. Bu konu'nun üyelerimize ve forum düzenine katkısı olacağını düşünüyoruz.


  1) Forum nedir?

  2) Nasıl kullanılır?


  Forum Nedir?

  Katılımcıların bir araya geldikleri oluşturulan kategorilere açılan konu başlıklarının bulunduğu ve katılımcıların sunulan konuya platform kuralları içerisinde farklı bir yaklaşımda yorumda veya münazara tarzında düşüncelerini paylaştıkları platformdur.

  Nasıl Kullanılır?

  1) Forumlar sohbet alanı değildir. Açılan konulara soru cevap yaklaşımında bulunmak forum ahlakına aykırı bir davranıştır.

  2) Oluşturulan başlıklara düşüncelerimizi yazmak önerilerde bulunmak veya katkıda bulunmak "Forum Nedir?" sorusu ile paraleldir.

  3) Konu başlıkları altında katılımcıların attıkları mesajlar irc sohbet formatında olmamalıdır. Bu davranış oluşturulan konu'nun amacı dışına çıkması anlamına gelmektedir. Bu da forum düzeni'nin bozulması ve görüntü kirliliğine yol açmaktadır.

  4) Gereksiz mesaj kirliliği yapılmamalıdır. Açılan bir konu başlığı altına kısa mesajlar yerine "teşekkür" butonunu kullanmak yerinde bir davranış olur.

  * Yapılan Yanlış: Hayırlı olsun teşekkürler veya smiley kullanmak vs.


  Yukarıda ki ithamlar yerine "teşekkür butonu" kullanılabilir. Aynı anlama gelmektedir. Böylece konuya faydalı olacak mesajları daha net görme fırsatı doğar. Bu da forum düzeni ve tertibi açısından önemlidir.

  5) Oluşturulan konulara Türkçe'nin kabul etmediği şekilde mesajlar yazmak ise hem ana dilimize saygısızlıktır hem de görünüm açısından hoş değildir. Mesajlarımıza itina göstermek dilimize sahip çıkmamız anlamına gelmektedir.

  * Yapılan Yanlış: K yerine q V yerine w harflerini kullanmak veya kelime olarak kullanıp kelimenin anlamına anlamsızlık katmaktır  Tüm forum üyeleri'nin yukarıda ki maddelere özen göstermesi rica olunur.

  Mutlulukkenti.com Yönetim
   
  Son düzenleme: 22 Kasım 2016
  3 kişi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş