• ✿“Bütün müzikler susar, renkler ölür. Bir sen kalırsın yalnızlığım da...”✿
  -H. Hüseyin Korkmazgil-

 • "4 ayağı ile yere basanlar, 2 kanadı ile uçanlar toprağa kök salanları da ben yarattım. Onların da hisleri duyguları var. Korumasını size bıraktım."
  - En am süresi 38. ayet -
  Bu site; Hayvan hakları savunucusu ve hayvan dostudur.

Dipliner Nasıl Sürülür? (1 Viewer)

Lâyezal

Yönetici
9 Nis 2020
1,089
227
63
Araf
mutlulukkenti.com
Dipliner Nasıl Sürülür

1591556581473.png

DİPLİNER NASIL SÜRÜLÜR


Gözlerinizi eyeliner sürmeye hazır hale getirmek, dağılmasını önlemek için kapatıcı yardımıyla göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirip, cilt tarafından emilmesi için bekleyin.


Göz makyajının kalıcılığını sağlamak için far bazını tüm göz kapağına fırça yardımıyla sürün.
Kalem ya da sıvı formdaki eyeliner göz kapağının tam ortasına sürülerek işaretleme yapılır.
Orta çizgi tamamlandıktan sonra göz pınarına yakın olan çizgi tamamlanır.

Kuyruklu göz makyajı yapmak istiyorsanız; şakaklara yakın bölüme kadar göz kapağınızın üzerine sürün.
Kuyruk bölümünde taşırmalar olduysa; kulak temizleyicisini nemlendirici kreme batırıp fazlalıkları temizleyebilirsiniz.
Eyeliner sürerken elleriniz titriyorsa ya da düz bir hat çekemiyorsanız; işlemi kolaylaştırmak için kirpik diplerine aralıklarla noktalar yapın. Noktaları takip ederek çizgiyi tamamlayın.
Kuyruklu göz makyajında; göz kapağının yukarısına doğru düzgün bir hat çekmek için cetvel, kredi kartı gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Tek elinizle cetveli gözünüze tutun, diğer elinizle cetvel doğrultusunda eyeliner sürün.
Eyeliner sürdükten sonra bozulup dağılmaması için iyice kurumasını bekleyin. Far ve rimel uygulamasına eyeliner kuruduktan sonra başlayın.

1591556634231.png

DİPLİNER SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Eyeliner sürmesi oldukça meşakkatli bir iştir...Eyeliner gözlerinizin daha büyük; kirpiklerinizin daha dolgun; bakışlarınızın daha etkileyici görünmesini sağlar.Patik bir şekilde Eyeliner nasıl sürülür işte ipuçları..Eyelineri düzgün şekilde sürebilmek için göz kenarlarınızı alnınıza doğru kaldırın, kirpiklerinizin başlangıç noktasından sonuna kadar düz bir çizgi çekin.Göz kapağınızın şakaklarınıza yakın kısmından dışarıya doğru açılı şekilde ince bir çizgi çekin.Eyeliner sürmek ilk denemelerde zor görünebilir. Birkaç tekrardan sonra eliniz alışacaktır.Püf NoktalarıEsmer tenliyseniz; siyah renkli göz kalemi ve eyeliner sizin için uygundur.Kumral, sarışın ya da beyaz tenliyseniz; gri ve kahverengi tonlarında eyeliner ve göz kalemi sizin için uygundur.Eyeliner makyajında doğal bir görünüm yaratmak istiyorsanız; eyeliner fırçasıyla hafif ve ince çizgiler çekmelisiniz.Jel ve likit eyeliner; sıcağa ve suya dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde yaz mevsiminde kullanıma en uygun makyaj malzemelerinden biridir.Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız; eyelinerı gözünüzün iç köşesinden dış köşesine kadar sürün.Gözlerinizi küçük göstermek istiyorsanız; eyelinerı göz kapağının yarısına kadar sürün.Gözlerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız; gözlerinizin iç köşesinde ince çizgi, dış köşesinde kalın çizgi tercih edin.
Küçük bir ipucu daha eğer eyeliner ı düzgün bir çizgi halinde süremiyorsanız. Önce göz kalemiyle ince bir çizgi çekin. Üzerinden eyeliner la geçin :)
 
 • Beğen
Tepkiler: Güney

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Mutlulukkenti’ni Nasıl Buluyorsunuz?

 • Çok Güzel

  Kullanılan: 8 72.7%
 • Güzel

  Kullanılan: 3 27.3%
 • İyi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kötü

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Çok kötü

  Kullanılan: 0 0.0%