• ✿“Bütün müzikler susar, renkler ölür. Bir sen kalırsın yalnızlığım da...”✿
    -H. Hüseyin Korkmazgil-

• "4 ayağı ile yere basanlar, 2 kanadı ile uçanlar toprağa kök salanları da ben yarattım. Onların da hisleri duyguları var. Korumasını size bıraktım."
    - En am süresi 38. ayet -
    Bu site; Hayvan hakları savunucusu ve hayvan dostudur.

Fırında Patates Cipsi Tarifi (1 Viewer)

Lâyezal

Yönetici
9 Nis 2020
1,089
227
63
Araf
mutlulukkenti.com
Fırında Patates Cipsi Tarifi

1589398820576.png

Fırında Patates Cipsi Tarifi İçin Malzemeler

3 adet orta boy
patates
4 yemek kaşığı
zeytinyağı
1 çay kaşığı
karabiber
1 çay kaşığı
toz kırmızı biber
1 çay kaşığı
kekik
1 çay kaşığı
tuz
1 çay kaşığı
sarımsak tozu

Fırında Patates Cipsi Tarifinin Püf Noktası

Patatesleri eşit büyüklükte ve ince bir şekilde doğramak istiyorsanız mandolin gibi sebze dilimleyici aletlerden yardım alabilirsiniz. Dilimlediğiniz patatesleri soğuk suda bekleterek nişastalarını salmalarını ve daha çıtır çıtır olmalarını sağlayabilirsiniz. Baharatları dilediğiniz gibi arttırıp azaltabilir çok daha farklı baharatlar kullanabilirsiniz.

Fırında Patates Cipsi Tarifinin Pişirme Önerisi

İlk 15 dakika fırında piştikten sonra tepsideki patatesleri ters düz ederek her iki tarafının da eşit pişmesini sağlayabilirsiniz.

Fırında Patates Cipsi Tarifi Nasıl Yapılır?

Patateslerin kabuklarını soyun ve güzelce yıkayın.

Bir soyma aparatı ile patateslerden ince dilimler elde edin. Dilerseniz bir bıçak yardımı veya sebze dilimleyici ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Elde ettiğiniz patates dilimlerini nişastalarını bırakmaları için soğuk su dolu kasenin içerisine alın.

Patatesler suda beklerken bir kasenin içerisine zeytinyağını alın. Karabiber, kekik, tatlı kırmızı biber, tuz ve sarımsak tozu ilave ederek karıştırın.

On dakika kadar suda bekleyen patates dilimlerini süzün ve kurulayın.

Ardından patates dilimleri ve hazırladığınız sosu derin bir kasede birleştirerek harmanlayın.

Yağlı kağıt serili fırın tepsisine aralıklı olarak dizin. ( İki farklı tepsi kullanabilirsiniz)

Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında yaklaşık otuz dakika kadar pişirin.

Fırında Patates Cipsi Tarifinin Servis Önerisi

Yanında farklı dip soslar hazırlayıp, seyirlik keyiflerinize keyif katabilirsiniz.​

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Mutlulukkenti’ni Nasıl Buluyorsunuz?

• Çok Güzel

Kullanılan: 8 80.0%
  • Güzel

Kullanılan: 2 20.0%
  • İyi

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kötü

• Çok kötü