• ✿“Bütün müzikler susar, renkler ölür. Bir sen kalırsın yalnızlığım da...”✿
  -H. Hüseyin Korkmazgil-

 • "4 ayağı ile yere basanlar, 2 kanadı ile uçanlar toprağa kök salanları da ben yarattım. Onların da hisleri duyguları var. Korumasını size bıraktım."
  - En am süresi 38. ayet -
  Bu site; Hayvan hakları savunucusu ve hayvan dostudur.

Koronavirüs Salgını Döneminde Siber Suçlar Dört Kat Arttı (1 Viewer)

By_YaNLiZ

Kemal'im
Yönetici
10 Nis 2020
944
115
43
İstanbul
mutlulukkenti.com
Koronavirüs Salgını Döneminde Siber Suçlar Dört Kat Arttı

Screenshot.png

Siber saldırılara ilişkin açıklama yapan bir FBI yetkilisi, koronavirüsün başlangıcından bu yana bu hafta siber saldırı bildirimlerinin zirve yaptığını söyledi. Aspen Enstitüsü’nde konuşma yapan FBI Genel Müdür Yardımcısı Tonya Ugoretz, salgından önceki aylarla kıyasladıklarında siber saldırı ihbarlarının dört kat arttığını ifade etti.

FBI bünyesinde İnternet Suç Şikayet Merkezi (IC3) olduğunu belirten Ugoretz, “Ne yazık ki IC3 son birkaç aydır inanılmaz derecede meşgul.” dedi. Koronavirüs dönemi öncesi günde yaklaşık bin şikayet aldıklarını dile getiren FBI yetkilisi, bu rakamın şimdilerde 3-4 bine yükseldiğini söyledi. Ugoretz ayrıca, sahte koronavirüs yardım kuruluşları oluşturanlar olduğu ve bu kişilerin insanlara maske ve diğer türde ekipman gönderme sözü verdiğini ifade etti.

Durum sadece siber saldırılarla sınır değil. FBI yetkilisi, kurum olarak yabancı ülkeler tarafından ABD’nin hem ulusal sağlık hizmeti sektörünü hem de koronavirüs araştırma yeteneklerini hedef alan saldırılar gerçekleştirildiğini dile getirdi. Tonya Ugoretz, “Kesinlikle bu kurumlardan bazılarına keşif faaliyeti ve bazı müdahaleler gördük. Özellikle de kendilerini koronavirüsle ilgili araştırmalar üzerinde çalışırken tanımlayanlara yönelik…” şeklinde konuştu.Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün, siber saldırılarla ilgili bir tanımı mevcut. İnfodemik olarak belirlenen bu terim, “insanların, internette dolaşan hem doğru hem de yanlış bilgi bolluğu ile bombardımana tutulması” olarak tanımlanıyor. Yetkililer, internet kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarına karşı dikkatli olmaları yönünde sıklıkla uyarıyor.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Mutlulukkenti’ni Nasıl Buluyorsunuz?

 • Çok Güzel

  Kullanılan: 7 77.8%
 • Güzel

  Kullanılan: 2 22.2%
 • İyi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kötü

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Çok kötü

  Kullanılan: 0 0.0%