• ✿“Bütün müzikler susar, renkler ölür. Bir sen kalırsın yalnızlığım da...”✿
  -H. Hüseyin Korkmazgil-

 • "4 ayağı ile yere basanlar, 2 kanadı ile uçanlar toprağa kök salanları da ben yarattım. Onların da hisleri duyguları var. Korumasını size bıraktım."
  - En am süresi 38. ayet -
  Bu site; Hayvan hakları savunucusu ve hayvan dostudur.

Parfüm Kullanmanın İncelikleri (1 Viewer)

Lâyezal

Yönetici
9 Nis 2020
1,089
227
63
Araf
mutlulukkenti.com
Parfüm Kullanmanın İncelikleri

1591556984840.png

Koku pek çok zaman saçımızın,makyajımızın,kıyafetlerimizin önüne gececek kadar kuvvetli bir etkiye sahip.Kokunuzun insanlar üzerinde olumlu bir etki yaratmasını istiyorsanız,parfümünüzü doğru kullanmalısınız.
Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk şey,kullanacağınız miktardır.Güzel kokmak isterken girdiğiniz ortamı buram buram parfüme boğmayın.Bu her zaman itici bir imaj yaratır.Parfümünüzü yeterli miktarda,yalnızca çok yakıınızda bulunanların duyacağı kadar kullanmanız yeterli.


1591557009981.png

DAHA KALICI OLMASI İÇİN

Parfümü vücudunuzun sıcak bölgelerine sürmeniz hem kokunun kalıcılığını artırır hemde kokunun hafif hafif,hoş bir şekilde yayılmasını sağlar,En ideal noktalar ,kulakların arkası,boyun,bilekler ve göğüslerin arasıdır.Bu noktalardan geçen damarlar,her kalp atışınızda kokunun yavaşca yayılmasına yardımcı olur.
Parfümü 15 cm. uzaklıktan püskürtmeli ve elinize yaymadan,kendi kendine kurumasına izin vermelisiniz.ücut spreyi,vücut kremi gibi devam ürünlerini kullanarak da kalıcılığını artırmanız mümkün olur.

1591557034844.png

PARFÜM ALIŞVERİŞİNDE ACELE ETMEYİN

Çiçek kokuları,meyve kokuları ve onlarca farklı bileşimdeki parfümlerden birini tercih etmek,sabırlı olmayı ve karar verirken acele etmemeyi gerektiriyor.
Parfümün tene sürüldükten sonra,vücut ısısyla beraber gerçek kokusuna ulaşması ve tende nasıl duracagını daha iyi anlaşılması için,bileğinize bir miktar sıktıktan sonra en az 3-4 dakika kendi kendine kurumasını ve tene iyice yarleşmesini bekleyin.aynı anda birkaç parfüm denemek yerine,acele etmeden,kokuyu iyice hissetmeye çalışarak karar verin.


SERİN VE KAPALI BİR YERDE SAKLAYIN

Parfümlerinizi bozulmadan kullanmak için saklama şartlarına dikkat etmelisiniz.Yüksek sıcaklık,nem ve doğrudan güneş ışığı,kimyasal bileşenlerden dolayı parfümün kokusunun değişmesine neden olabilir.Bu yüzden parfümünlerinizin serin ve kapalı bir yerde saklayın.​
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Mutlulukkenti’ni Nasıl Buluyorsunuz?

 • Çok Güzel

  Kullanılan: 8 72.7%
 • Güzel

  Kullanılan: 3 27.3%
 • İyi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kötü

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Çok kötü

  Kullanılan: 0 0.0%