• ✿“Bütün müzikler susar, renkler ölür. Bir sen kalırsın yalnızlığım da...”✿
  -H. Hüseyin Korkmazgil-

 • "4 ayağı ile yere basanlar, 2 kanadı ile uçanlar toprağa kök salanları da ben yarattım. Onların da hisleri duyguları var. Korumasını size bıraktım."
  - En am süresi 38. ayet -
  Bu site; Hayvan hakları savunucusu ve hayvan dostudur.

WhatsApp, 8 Kişilik Video Görüşmesi Yapmayı Sağlayan Güncellemesini Yayınladı (1 Viewer)

By_YaNLiZ

Kemal'im
Yönetici
10 Nis 2020
944
115
43
İstanbul
mutlulukkenti.com
WhatsApp, 8 Kişilik Video Görüşmesi Yapmayı Sağlayan Güncellemesini Yayınladı


Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, 8 kişiye kadar görüntülü konuşma imkanı sunan güncellemesini yayınladı. Güncellemede ayrıca iOS 13 kullanıcıları için görsel iyileştirmeler de yer alıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp Messenger, koronavirüs salgını sırasında ve sonrasında insanlar arasındaki iletişimi artırmak için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan bu yeni özelliklerden biriyse geçtiğimiz günlerde de sizlere bahsettiğimiz görüntülü konferans çağrılarını içeriyor.
Hâlihazırda WhatsApp’ta grup video konferans yapma imkânı bulunuyordu ancak bu konuşmalar en fazla 4 katılımcıya kadar destekleniyordu. Yayınlanan en son 2.20.50 sürümüyle birlikteyse grup video konferansta desteklenen katılımcı sayısı iki katına, yani 8 kişiye kadar artırıldı. Böylece WhatsApp kullanıcıları, evlerinde kalmak zorunda oldukları bu günlerde sosyal hayatlarına bir nebze olsun devam edebilecekler.
WhatsApp’ın 2.20.50 sürümüyle birlikte iOS 13 kullanıcıları için görsel iyileştirmeler yapıldı:
WhatsApp görüntülü konuşma

Kullanıcıların, 8 katılımcıya kadar desteklenen grup video ve sesli aramalara başarılı bir şekilde katılabilmesi için WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyor olması gerekiyor. Öte yandan yayınlanan güncellemeyle birlikte gelen tek yenilik, yalnızca grup video ve sesli aramalarda artan katılımcı sayısından ibaret değil.
Bu noktada WhatsApp’ın 2.20.50 sürümüyle gelen bir diğer yenilik, iOS kullanıcıları için görsel iyileştirmeler içeriyor. WhatsApp’ın 2.20.50 sürümü için yayınladığı güncelleme notlarıysa şu şekilde oldu:
 • Görüntülü ve sesli grup aramaları artık 8 adede kadar katılımcıyı destekliyor. Tüm katılımcıların WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanıyor olmaları gerekiyor.
 • iOS 13 kullanıcıları için yenilenen mesaj eylem menüsü de dahil olmak üzere görsel iyileştirmeler.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Mutlulukkenti’ni Nasıl Buluyorsunuz?

 • Çok Güzel

  Kullanılan: 7 77.8%
 • Güzel

  Kullanılan: 2 22.2%
 • İyi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kötü

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Çok kötü

  Kullanılan: 0 0.0%