• ✿“Bütün müzikler susar, renkler ölür. Bir sen kalırsın yalnızlığım da...”✿
  -H. Hüseyin Korkmazgil-

 • "4 ayağı ile yere basanlar, 2 kanadı ile uçanlar toprağa kök salanları da ben yarattım. Onların da hisleri duyguları var. Korumasını size bıraktım."
  - En am süresi 38. ayet -
  Bu site; Hayvan hakları savunucusu ve hayvan dostudur.

Yumuşak ve Bakımlı Eller İçin Neler Yapmalıyız? (1 Viewer)

Lâyezal

Yönetici
9 Nis 2020
1,089
227
63
Araf
mutlulukkenti.com
Yumuşak ve Bakımlı Eller İçin Neler Yapmalıyız?

1591557279878.png

Herkes, güzel ve bakımlı ellere bayılır. Nedendir bilmiyorum güzel eller gerçekten güzelliğin tamamlayıcısı gibi gelir bana.Erkek veya kadın fark etmez her el bakımlı olmalıdır.Eller dışa açılan birer kapıdır.En çok kullandığımız ve dolayısıyla en çok yıpranan organlarımızdan biri eller. Bu yüzden onlara gerekli özeni göstermek gereklidir.

Ellere ne zarar verir?

Fazla sıcak ve fazla soğuk su, deterjanlar, evde kullanılan temizlik ürünleri, güneş, soğuk, yağmur, deniz ve toprak da elleri hırpalar.
Özellikle de suyla uğraşırken eldiven kullanmak en iyi çözümdür.Ayrıca tozlu işlerle uğraşırken ,ev temizliğinde de pamuklu eldiven kullanmalıyız.

Ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka kurulayın.
Haftada bir kere ellere çok yağlı kremle masaj yapın. Her parmağın ucundan başlayarak dibine kadar iyice sıvazlayın. Avuç ve el üstüne masaj yapmayı unutmayın. Bunun için en uygun zaman gece yatmadan öncedir.
Vazelin yada gliserin sürün ameliyat eldivenlerinden takıp yatın. Uyumakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama sabah kalktığınızda elleriniz çok bakımlı olacaktır.
Ellerinizi yumuşatacak bir doğal krem tarifi vereceğim.mutlaka denemelisiniz çok yararını göreceksiniz..

1591557310486.png

DOĞAL KREM

Bir tatlı kaşığı balı biraz ısıtarak benmari usulü eritin. İçine 2 çorba kaşığı susam yağı, 1 çorba kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı gliserin ekleyin. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp bir kavanoza doldurun. Gece yatmadan önce ellerinize bu kremden sürüp iyice yedirin ve emdirin, sonra yumuşak bir eldiven takın. Ellerinizin günden güne yumuşacık olduğunu, bakımlılaştığını ve parladığını göreceksiniz.....

Ellerin bakımlı olabilmesi için gerekli işlemlerden birinin de manikür olduğunu unutmamalıyız.Tırnaklarımıza manikür yaptırmak ayrıca güçlendirici bazı kürler uygulamalıyız.
Sararan tırnakları ortadan kesilen Limonun içine batırmayı öneren uzmanlar, çabuk kırılan tırnaklar için de bir hafta oje sürülmeden doğal kremler kullanılmasını tavsiye ediyor.Aşağıda çok iyi gelen bir hint kremi tarif edeceğim.

Hint yağlı krem için, iki yumurta sarısı, üç çorba kaşığı hint yağı, bir çorba kaşığı Bal ve bir çorba kaşığıTuz gerekiyor. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra tırnaklara oje gibi sürülerek 10 dakika bekletiliyor..​
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Mutlulukkenti’ni Nasıl Buluyorsunuz?

 • Çok Güzel

  Kullanılan: 8 72.7%
 • Güzel

  Kullanılan: 3 27.3%
 • İyi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kötü

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Çok kötü

  Kullanılan: 0 0.0%